Print

Πρωταθλήτρια η Σκακιστική Ακαδημία Πύργου

Την πρώτη θέση κέρδισε η ΣΑ Πύργου στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής της ΕΣΣΠ .

Ένα πρωτάθλημα που ξεκίνησε με άτυχο αποτέλεσμα αφού έχασε στην Πάτρα από τον ΑΣ Πατρών ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ με 6-4 .Ένας αγώνας που θα μπορούσε να ήταν υπέρ της ομάδας του Πύργου αν κατάφερνε να ξεπεράσει τις ιώσεις που ταλαιπώρησαν τους μικρούς αθλητές της στερώντας από τους ίδιους και την ομάδα την καλύτερη δυνατή απόδοση και σύνθεση. Στην συνέχεια ένα εντός έδρας παιχνίδι με την ΓΕ Αγρινίου που εμφανίστηκε πολύ δυνατή αλλά η νίκη ήταν για την ομάδα μας με το οριακό 5,5 – 4,5 ενώ το ντέρμπυ της Πάτρας μεταξύ ΕΑΠ – Προμηθέα έληξε ισόπαλο με 5-5.

Έτσι φτάσαμε στην τελευταία αγωνιστική ζητώντας 2 συγκεκριμένα αποτελέσματα, νίκη της ομάδας μας στην Πάτρα επί της ΕΑ Πατρών και ταυτόχρονα ήττα του Προμηθέα στο Αγρίνιο.

Η ΣΑ Πύργου με 2 βασικές ελλείψεις στην σύνθεσή της  κέρδισε με το ευρύ σκορ 3-7 δείχνοντας το βάθος της ομάδας και περίμενε το αποτέλεσμα του άλλου παιχνιδιού.

Τελικά η ΓΕ Αγρινίου κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση κερδίζει με 6-4 αφήνοντας στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος την ομάδα του Πύργου.

Η Σκακιστική Ακαδημία Πύργου του χρόνου θα αγωνιστεί στον Προκριματικό Όμιλο της Α Εθνικής ανεβάζοντας τον πήχη ψηλά όσο αφορά το επίπεδο και την αγωνιστική ετοιμότητα κυρίως στις μικρές ηλικίες.

Οι αθλητές-τριες που συμμετείχαν στους αγώνες για την ομάδα μας είναι

  1. Παπαδόπουλος Θ
  2. Κυμουρτζής Ιωαν
  3. Πράπας Χρήστος
  4. Σιγούρος Μ
  5. Παναγόπουλος Γ
  6. Δημήτρουλας Δ
  7. Δημητροπούλου Σ
  8. Σιγούρου Αλκ
  9. Δημητροπούλου Μελ
  10. Αυγερινοπούλου Γ
  11. Τόλια Βασιλική
  12. Δημητροπούλου Μυρσ
  13. Καββαδίας Δ
  14. Παπαδιαμαντόπουλος Ευστ
  15. Καστής Φ
  16. Αδαμόπουλος Δ

Το ΔΣ της ομάδας ευχαριστεί τους αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες καθώς και τους γονείς αυτών που στήριξαν την προσπάθειά μας για την άνοδό μας στον ΠΟΑ Εθνικής.  

B ΕΘΝΙΚΗ ΕΣΣΠ -2014      
Round 1 on 2014/01/26 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 1 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" 6 - 4 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ 4
2 2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 7½ - 2½ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 3
Round 2 on 2014/02/02 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 4 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ 5½ - 4½ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 3
2 1 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" 5 - 5 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 2
Round 3 on 2014/02/09 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 3 - 7 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ 4
2 3 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 6 - 4 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" 1
Round 1 on 2014/01/26 at 11:00          
1.1 1 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" 6 - 4 4 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ
1   MAKRIDIS EFSTATHIOS 1789 ½ : ½   PAPADOPOULOS THEODOROS 1924
2   MORAITIS THOMAS 1658 0 : 1   KYMOURTZIS IOANNIS 1960
3   PANTELIS MICHAIL 1900 1 : 0   PRAPAS HRISTOS 1820
4   TSAKALOS NIKOS 1460 ½ : ½   PANAGOPOULOS GEORGIOS 1640
5   ALAFI ANDRIKOPOULOU ALEXANDRA 1000 1 : 0   DIMITROPOULOU SOFIA 1000
6   KANAVOU SOFIA 1000 0 : 1   SIGOUROU ALKISTIS-EKATERINI 1000
7   ADAOU MARGARITA-ELENI 1005 1 : 0   TOLIA VASILIKI 1000
8   LYMPERIS GEORGIOS 1350 0 : 1   KAVVADIAS DIONYSIOS 1235
9   LIOLIOS PANAGIOTIS 1055 1 : 0   KASTIS FOTIS 1000
10   ADAOS DIMITRIOS 1005 1 : 0   ADAMOPOULOS DIONYSIOS 1000
1.2 2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 7½ - 2½ 3 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
1   SIEMPOS KONSTANTINOS 1907 ½ : ½   TZOTZOLIS HALALAMBOS 2174
2   DIRLIS NIKOLAOS 1887 ½ : ½   BOUTOPOULOS VASILIS 1880
3   ANDROUTSOPOULOS-AGIOTATOS VAS 1622 1 : 0   KOLOVOS GRIGORIOS 1720
4   ΠΕΡΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0 1 : 0   PEZOULAS KYRIAKOS 1000
5   KOLOMONDOU ZOGRAFIA 1000 ½ : ½   NEILA IOANNA 1000
6   ANDROUTSOPOULOU-AGIOTATOU ELE 1101 1 : 0   TSINTZA EVAGELIA 1000
7   ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ  ΜΕΛΙΝΑ 0 0 : 1   KATSAKIORI  PERSEFONI 0
8   PAVLIDIS ORESTIS 1345 1 : 0   TSATSOULIS ALEKSANDROS 1000
9   DIMITRAKOPOULOS MARIOS-ODISSE 1443 1 : 0   POSONIDIS  THEODOROS 1000
10   ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0 1 : 0   FASOULAS THEODOROS 1000
Round 2 on 2014/02/02 at 11:00          
2.1 4 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ 5½ - 4½ 3 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
1   PAPADOPOULOS THEODOROS 1924 0 : 1   TZOTZOLIS HALALAMBOS 2174
2   SIGOUROS MICHAIL 1675 ½ : ½   KOUTSOUKIS KONSTANTINOS 1830
3   DIMITROULAS DIMITRIOS 1440 0 : 1   KOLOVOS GRIGORIOS 1720
4   SIGOUROU ALKISTIS-EKATERINI 1000 0 : 1   PEZOULAS KYRIAKOS 1000
5   DIMITROPOULOU SOFIA 1000 1 : 0   NEILA IOANNA 1000
6   DIMITROPOULOU MELINA 1000 1 : 0   TSINTZA EVAGELIA 1000
7   AVGERINOPOULOU GEORGIA-XANTHI 1000 1 : 0   KATSAKIORI  PERSEFONI 0
8   PAPADIAMANTOPOULOS EFSTATHIOS 1000 1 : 0   MAKRIGIANNIS PANAGIOTIS 1000
9   KASTIS FOTIS 1000 0 : 1   POSONIDIS  THEODOROS 1000
10   ADAMOPOULOS DIONYSIOS 1000 1 : 0   FASOULAS THEODOROS 1000
2.2 1 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ" 5 - 5 2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ
1   MAKRIDIS EFSTATHIOS 1789 ½ : ½   SIEMPOS KONSTANTINOS 1907
2   MORAITIS THOMAS 1658 1 : 0   DIRLIS NIKOLAOS 1887
3   PANTELIS MICHAIL 1900 1 : 0   PAVLIDIS ORESTIS 1345
4   TOMARAS ARISTIDIS 1365 0 : 1   ΠΕΡΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0
5   ALAFI ANDRIKOPOULOU ALEXANDRA 1000 1 : 0   ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1000
6   MANOUSAKI MARIA - EFMORFIA 1000 0 : 1   ANDROUTSOPOULOU-AGIOTATOU ELE 1101
7   ADAOU MARGARITA-ELENI 1005 0 : 1   ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ  ΜΕΛΙΝΑ 0
8   LYMPERIS GEORGIOS 1350 ½ : ½   ANDROUTSOPOULOS-AGIOTATOS VAS 1622
9   LIOLIOS PANAGIOTIS 1055 0 : 1   DIMITRAKOPOULOS MARIOS-ODISSE 1443
10   ADAOS DIMITRIOS 1005 1 : 0   ZAPANTES PAVLOS 1285

 

Round 3 on 2014/02/09 at 11:00          
3.1 2 ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 3 - 7 4 ΣΑ ΠΥΡΓΟΥ
1   SIEMPOS KONSTANTINOS 1907 0 : 1   PAPADOPOULOS THEODOROS 1924
2   DIRLIS NIKOLAOS 1887 0 : 1   PRAPAS HRISTOS 1820
3   ANDROUTSOPOULOS-AGIOTATOS VAS 1622 ½ : ½   SIGOUROS MICHAIL 1675
4   ΠΕΡΣΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 0 0 : 1   PANAGOPOULOS GEORGIOS 1640
5   ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 1000 0 : 1   DIMITROPOULOU SOFIA 1000
6   ANDROUTSOPOULOU-AGIOTATOU ELE 1101 0 : 1   SIGOUROU ALKISTIS-EKATERINI 1000
7   ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ  ΜΕΛΙΝΑ 0 0 : 1   DIMITROPOULOU MELINA 1000
8   PAVLIDIS ORESTIS 1345 1 : 0   DIMITROPOULOU MYRSINI 0
9   DIMITRAKOPOULOS MARIOS-ODISSE 1443 1 : 0   KASTIS FOTIS 1000
10   ZAPANTES PAVLOS 1285 ½ : ½   ADAMOPOULOS DIONYSIOS 1000
3.2 3 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 6 - 4 1 ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ"
1   TZOTZOLIS HALALAMBOS 2174 1 : 0   MAKRIDIS EFSTATHIOS 1789
2   BOUTOPOULOS VASILIS 1880 1 : 0   MORAITIS THOMAS 1658
3   KOLOVOS GRIGORIOS 1720 1 : 0   MANOUSAKIS GIORGOS 1523
4   PEZOULAS KYRIAKOS 1000 1 : 0   TSAKALOS NIKOS 1460
5   NEILA IOANNA 1000 1 : 0   ALAFI ANDRIKOPOULOU ALEXANDRA 1000
6   TSINTZA EVAGELIA 1000 ½ : ½   MANOUSAKI MARIA - EFMORFIA 1000
7   KATSAKIORI  PERSEFONI 0 ½ : ½   ADAOU MARGARITA-ELENI 1005
8   MAKRIGIANNIS  DIMITRIOS 0 0 : 1   LYMPERIS GEORGIOS 1350
9   POSONIDIS  THEODOROS 1000 0 : 1   LIOLIOS PANAGIOTIS 1055
10   MITSOPOULOS GEORGIOS 0 0 : 1   ADAOS DIMITRIOS 1005
ΠOA EΣΣΠ -2014      
Round 1 on 2014/01/26 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 4½ - 5½ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 6
2 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 6 - 4 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 5
3 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 4½ - 5½ ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 4
Round 2 on 2014/02/02 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 5 - 5 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 4
2 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 3 - 7 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 3
3 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 5 - 5 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 2
Round 3 on 2014/02/09 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 1 - 9 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 6
2 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 51/2-41/2 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 1
3 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 91/2 1/2 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 5
Round 4 on 2014/02/16 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 71/2-21/2 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 5
2 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 11/2 - 8 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 4
3 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 41/2-51/2 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 3
Round 5 on 2014/02/23 at 11:00      
No. SNo. Team Res. Team SNo.
1 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 31/2-61/2 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 6
2 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 8 - 11/2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 2
3 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 4 - 6 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 1
Final Ranking                
Rank Team 1 2 3 4 5 6 MP Pts.
1 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ * 5 8 8 9 36
2 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 5 * 9 9 331/2
3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" * 7 6 26
4 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 2 * 5 6 3 22
5 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 11/2 1 5 * 6 3 18
6 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ ½ 3 4 4 * 0 14
Round 1 on 2014/01/26 at 11:00          
1.1 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 4½ - 5½ 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
1   RAMIREZ GARRASTACHO MANUEL 2115 1 : 0   KANELLOPOULOS PANAYOTIS 2256
2   KATSIGIANNIS PAVLOS 1658 0 : 1   KARAMALIS GEORGIOS 2075
3   GOULAS NIKOLAOS 1400 0 : 1   DELIGIANNIS PARASKEVAS 2039
4   SFIKAS SPYRIDON 1000 0 : 1   HAHABIS NIKOLAOS 2025
5   EFSTRATIOU ANNA 1645 1 : 0   PAHAKI HRISTINA-DESPOINA 1673
6   PRAPA ANTHIA 1000 1 : 0   BANIA AGGELIKI 1222
7   BANIA ELENI 1184 1 : 0   ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1000
8   SBOUKIS IOANNIS 1145 ½ : ½   KARAPIPERIS ALEXANDROS 1947
9   KOUROGLOU KONSTANTINOS 1363 0 : 1   DALIANIS GEORGIOS 1550
10   KOTSOPOULOS IOANNIS 1000 0 : 1   KOLLIAS IOANNIS K. 1185
1.2 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 6 - 4 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ
1   KOUTSIDIS MIHAIL 2049 1 : 0   YPSILANTIS NIKOLAOS 1702
2   MOULIAS ALEXANDROS 1927 ½ : ½   KOULOUBIS GRIGORIOS 1596
3   VOUTSINAS KOSMAS 1745 ½ : ½   VAGENAS KONSTANTINOS 1005
4   SAMARIS MIHAIL 1686 1 : 0   MANOLESOS GEORGIOS 1000
5   PATOUHA MARIA 1537 0 : 1   POLIDOROPOULOU EYTYHIA 1493
6   ANAGNOSTOPOULOU MARIA 1000 1 : 0   ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΒΙΟΛΕΤΤΑ 1000
7   KAKOULIDI PARASKEVI 1000 0 : 1   VAGENA ANNA THALIA 1005
8   GEROGIANNIS GERASIMOS 1579 1 : 0   VAGENAS GEORGIOS-FILIPPOS 1193
9   KARAGIANNIS GEORGIOS 1364 0 : 1   KAKOULIDIS VASILIOS 1368
10   AGGELOPOULOS KONSTANTINOS 1054 1 : 0   PETRATOS DIMITRIOS 1005
1.3 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 4½ - 5½ 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
1   SPILIOPOULOS ALEXIOS 1979 0 : 1   MIHAILIDIS ANASTASIOS 2305
2   MASOUROS PANAGIOTIS 1916 1 : 0   TEPELENIS NIKOLAOS 2107
3   GEORGOPOULOS GIORGOS 1886 1 : 0   DIMOPOULOS APOSTOLOS 1922
4   GOMATOS LEONIDAS 1715 0 : 1   HRISTOPOULOS IOANNIS 1911
5   KONTOGIANNI MARIA-HRISTINA 1610 0 : 1   NIKOLAIDOU ELENI 1770
6   SPILIOPOULOU MARIA-KONSTANTIN 1010 1 : 0   TERZI NEFELI 1005
7   AGGELOPOULOU  ALEXANDRA 1005 1 : 0   ROZOU IOULIA 1000
8   KONTOGIANNIS GEORGIOS 1644 0 : 1   BAKOYANNIS THODORIS 1643
9   SPILIOPOULOS ARISTIVOULOS 1388 ½ : ½   LEFTHERIOTIS EMILIOS 1630
10   STAVROPOULOS KONSTANTINOS SOT 1000 0 : 1   MALATARAS GERASIMOS 1305
Round 2 on 2014/02/02 at 11:00          
2.1 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 5 - 5 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
1   KANELLOPOULOS PANAYOTIS 2256 1 : 0   MIHAILIDIS ANASTASIOS 2305
2   KOLOMVAS IOANNIS 2100 ½ : ½   TEPELENIS NIKOLAOS 2107
3   KARAMALIS GEORGIOS 2075 0 : 1   DIMOPOULOS APOSTOLOS 1922
4   DELIGIANNIS PARASKEVAS 2039 1 : 0   HRISTOPOULOS IOANNIS 1911
5   PAHAKI HRISTINA-DESPOINA 1673 0 : 1   NIKOLAIDOU ELENI 1770
6   BANIA AGGELIKI 1222 0 : 1   TERZI NEFELI 1005
7   ANTONOPOULOU IFIGENIA 1000 ½ : ½   BOBOTSIARI ATHINA 1000
8   PAGONIS IOANNIS 1410 ½ : ½   BAKOYANNIS THODORIS 1643
9   DALIANIS GEORGIOS 1550 1 : 0   LEFTHERIOTIS EMILIOS 1630
10   KOLLIAS IOANNIS K. 1185 ½ : ½   MALATARAS GERASIMOS 1305
2.2 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 3 - 7 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ"
1   KOULOUMPIS GERASIMOS 1610 0 : 1   SPILIOPOULOS ALEXIOS 1979
2   KOULOUBIS GRIGORIOS 1596 0 : 1   MASOUROS PANAGIOTIS 1916
3   GERANIOS PANAGIOTIS 1420 1 : 0   GEORGOPOULOS GIORGOS 1886
4   VAGENAS KONSTANTINOS 1005 0 : 1   FOURFOURIS NIKOLAOS 1760
5   POLIDOROPOULOU EYTYHIA 1493 ½ : ½   KONTOGIANNI MARIA-HRISTINA 1610
6   DERVENI MARIA 1005 0 : 1   AGGELOPOULOU  ALEXANDRA 1005
7   VAGENA ANNA THALIA 1005 1 : 0   AMPARTZAKI IOANNA-ARTEMIS 1005
8   KAKOULIDIS VASILIOS 1368 ½ : ½   KONTOGIANNIS GEORGIOS 1644
9   STAMATOPOULOS GEORGIOS 1371 0 : 1   SPILIOPOULOS ARISTIVOULOS 1388
10   PETRATOS DIMITRIOS 1005 0 : 1   SPILIOPOULOU MARIA-KONSTANTIN 1010
2.3 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 5 - 5 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ
1   RAMIREZ GARRASTACHO MANUEL 2115 1 : 0   KOUTSIDIS MIHAIL 2049
2   SOTIROPOULOS THEODOROS 1659 0 : 1   VOUTSINAS KOSMAS 1745
3   KATSIGIANNIS PAVLOS 1658 1 : 0   BETSOS NIKOLAOS 1575
4   CHRISTIAS DIMOCHARIS-ANASTASI 1730 1 : 0   KOUTSIDI MARTHA 1355
5   EFSTRATIOU ANNA 1645 0 : 1   PATOUHA MARIA 1537
6   PRAPA ANTHIA 1000 1 : 0   ANAGNOSTOPOULOU MARIA 1000
7   BANIA ELENI 1184 1 : 0   KAKOULIDI PARASKEVI 1000
8   SBOUKIS IOANNIS 1145 0 : 1   GEROGIANNIS GERASIMOS 1579
9   KRITSAS VASILEIOS 1412 0 : 1   KARAGIANNIS GEORGIOS 1364
10   KOTSOPOULOS IOANNIS 1000 0 : 1   AGGELOPOULOS KONSTANTINOS 1054

 

Round 3 on 2014/02/09 at 11:00          
3.1 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 1 - 9 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
1   KOUTSIDIS MIHAIL 2049 0 : 1   KANELLOPOULOS PANAYOTIS 2256
2   MOULIAS ALEXANDROS 1927 ½ : ½   KOLOMVAS IOANNIS 2100
3   VOUTSINAS KOSMAS 1745 0 : 1   KOKKALIS VASILIOS 2091
4   BETSOS NIKOLAOS 1575 0 : 1   DELIGIANNIS PARASKEVAS 2039
5   KOUTSIDI MARTHA 1355 0 : 1   PAHAKI HRISTINA-DESPOINA 1673
6   ANAGNOSTOPOULOU MARIA 1000 0 : 1   BANIA AGGELIKI 1222
7   KAKOULIDI PARASKEVI 1000 0 : 1   ANTONOPOULOU IFIGENIA 1000
8   KARAGIANNIS GEORGIOS 1364 0 : 1   PAGONIS IOANNIS 1410
9   GEROGIANNIS GERASIMOS 1579 ½ : ½   DALIANIS GEORGIOS 1550
10   AGGELOPOULOS KONSTANTINOS 1054 0 : 1   KOLLIAS IOANNIS K. 1185
3.2 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 5½ - 4½ 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ"
1   SPILIOPOULOS ALEXIOS 1979 0 : 1   RAMIREZ GARRASTACHO MANUEL 2115
2   MASOUROS PANAGIOTIS 1916 1 : 0   KATSIGIANNIS PAVLOS 1658
3   GEORGOPOULOS GIORGOS 1886 1 : 0   CHRISTIAS DIMOCHARIS-ANASTASI 1730
4   FOURFOURIS NIKOLAOS 1760 0 : 1   GOULAS NIKOLAOS 1400
5   KONTOGIANNI MARIA-HRISTINA 1610 1 : 0   EFSTRATIOU ANNA 1645
6   SPILIOPOULOU MARIA-KONSTANTIN 1010 0 : 1   PRAPA ANTHIA 1000
7   AGGELOPOULOU  ALEXANDRA 1005 0 : 1   BANIA ELENI 1184
8   KONTOGIANNIS GEORGIOS 1644 1 : 0   SBOUKIS IOANNIS 1145
9   SPILIOPOULOS ARISTIVOULOS 1388 ½ : ½   KOUROGLOU KONSTANTINOS 1363
10   STAVROPOULOS KONSTANTINOS SOT 1000 1 : 0   KOTSOPOULOS IOANNIS 1000
3.3 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 9½ - ½ 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ
1   MIHAILIDIS ANASTASIOS 2305 1 : 0   KOULOUMPIS GERASIMOS 1610
2   TEPELENIS NIKOLAOS 2107 1 : 0   POLIDOROPOULOU EYTYHIA 1493
3   NIKOLAKOPOULOS NIKOLAOS 1995 1 : 0   ΜΟΣΧΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1565
4   HRISTOPOULOS IOANNIS 1911 ½ : ½   GERANIOS PANAGIOTIS 1420
5   NIKOLAIDOU ELENI 1770 1 : 0   VAGENA ANNA THALIA 1005
6   TERZI NEFELI 1005 1 : 0   ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΒΙΟΛΕΤΤΑ 1000
7   BOBOTSIARI ATHINA 1000 1 : 0   ΧΑΝΤΖΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 1000
8   BAKOYANNIS THODORIS 1643 1 : 0   VAGENAS GEORGIOS-FILIPPOS 1193
9   LEFTHERIOTIS EMILIOS 1630 1 : 0   ΧΑΝΤΖΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1000
10   MALATARAS GERASIMOS 1305 1 : 0   DERVENI MARIA 1005
Round 4 on 2014/02/16 at 11:00          
4.1 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7½ - 2½ 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ
1   KOKKALIS VASILIOS 2091 1 : 0   KOULOUMPIS GERASIMOS 1610
2   KARAMALIS GEORGIOS 2075 1 : 0   KOULOUBIS GRIGORIOS 1596
3   TZOLAS GEORGIOS 2009 1 : 0   GERANIOS PANAGIOTIS 1420
4   DIAMANTOPOULOS NIKOLAOS 1858 0 : 1   VAGENAS KONSTANTINOS 1005
5   PAHAKI HRISTINA-DESPOINA 1673 ½ : ½   POLIDOROPOULOU EYTYHIA 1493
6   BANIA AGGELIKI 1222 1 : 0   ΧΑΝΤΖΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1000
7   ANTONOPOULOU IFIGENIA 1000 0 : 1   VAGENA ANNA THALIA 1005
8   PAGONIS IOANNIS 1410 1 : 0   KAKOULIDIS VASILIOS 1368
9   DALIANIS GEORGIOS 1550 1 : 0   STAMATOPOULOS GEORGIOS 1371
10   KOLLIAS IOANNIS K. 1185 1 : 0   PETRATOS DIMITRIOS 1005
4.2 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ" 2 - 8 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ
1   RAMIREZ GARRASTACHO MANUEL 2115 1 : 0   MIHAILIDIS ANASTASIOS 2305
2   SOTIROPOULOS THEODOROS 1659 0 : 1   TEPELENIS NIKOLAOS 2107
3   KATSIGIANNIS PAVLOS 1658 0 : 1   NIKOLAKOPOULOS NIKOLAOS 1995
4   KOUROGLOU KONSTANTINOS 1363 0 : 1   DIMOPOULOS APOSTOLOS 1922
5   EFSTRATIOU ANNA 1645 0 : 1   NIKOLAIDOU ELENI 1770
6   KATSIGIANNI KONSTANTINA 1005 0 : 1   TERZI NEFELI 1005
7   BANIA ELENI 1184 1 : 0   BOBOTSIARI ATHINA 1000
8   FOUNTAS VASILEIOS 1000 0 : 1   BAKOYANNIS THODORIS 1643
9   KRITSAS VASILEIOS 1412 0 : 1   LEFTHERIOTIS EMILIOS 1630
10   ΚΑΛΔΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1000 0 : 1   MALATARAS GERASIMOS 1305
4.3 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ 4½ - 5½ 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ"
1   KOUTSIDIS MIHAIL 2049 ½ : ½   SPILIOPOULOS ALEXIOS 1979
2   MOULIAS ALEXANDROS 1927 ½ : ½   MASOUROS PANAGIOTIS 1916
3   SPILIADIS ATHANASIOS 1906 0 : 1   GEORGOPOULOS GIORGOS 1886
4   VOUTSINAS KOSMAS 1745 ½ : ½   KANELLIS NIKOLAOS 1752
5   KOUTSIDI MARTHA 1355 0 : 1   KONTOGIANNI MARIA-HRISTINA 1610
6   ANAGNOSTOPOULOU MARIA 1000 1 : 0   AMPARTZAKI IOANNA-ARTEMIS 1005
7   KAKOULIDI PARASKEVI 1000 0 : 1   AGGELOPOULOU  ALEXANDRA 1005
8   GEROGIANNIS GERASIMOS 1579 0 : 1   KONTOGIANNIS GEORGIOS 1644
9   KARAGIANNIS GEORGIOS 1364 1 : 0   SPILIOPOULOS ARISTIVOULOS 1388
10   STAMATOPOULOS IOANNIS 1251 1 : 0   STAVROPOULOS KONSTANTINOS SOT 1000
Round 5 on 2014/02/23 at 11:00          
5.1 3 ΣΟ ΡΙΟΥ "Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ" 3½ - 6½ 6 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
1   SPILIOPOULOS ALEXIOS 1979 ½ : ½   KOLOMVAS IOANNIS 2100
2   MASOUROS PANAGIOTIS 1916 0 : 1   KARAMALIS GEORGIOS 2075
3   GEORGOPOULOS GIORGOS 1886 0 : 1   DELIGIANNIS PARASKEVAS 2039
4   GOMATOS LEONIDAS 1715 1 : 0   ILIOPOULOS ALEXIOS 1968
5   KONTOGIANNI MARIA-HRISTINA 1610 ½ : ½   PAHAKI HRISTINA-DESPOINA 1673
6   SPILIOPOULOU MARIA-KONSTANTIN 1010 0 : 1   BANIA AGGELIKI 1222
7   AGGELOPOULOU  ALEXANDRA 1005 1 : 0   KONTODIMOU VICTORIA 1000
8   KONTOGIANNIS GEORGIOS 1644 ½ : ½   PAGONIS IOANNIS 1410
9   SPILIOPOULOS ARISTIVOULOS 1388 0 : 1   DALIANIS GEORGIOS 1550
10   STAVROPOULOS KONSTANTINOS SOT 1000 0 : 1   KOLLIAS IOANNIS K. 1185
5.2 4 ΕΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ 8 - 1½ 2 ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ ΣΣ
1   MIHAILIDIS ANASTASIOS 2305 1 : 0   MOULIAS ALEXANDROS 1927
2   TEPELENIS NIKOLAOS 2107 1 : 0   VOUTSINAS KOSMAS 1745
3   NIKOLAKOPOULOS NIKOLAOS 1995 1 : 0   SPATHIS NIKOLAOS 1622
4   HRISTOPOULOS IOANNIS 1911 0 : 1   BETSOS NIKOLAOS 1575
5   NIKOLAIDOU ELENI 1770 1 : 0   KOUTSIDI MARTHA 1355
6   TERZI NEFELI 1005 1 : 0   ΤΕΡΖΗ ΗΛΕΚΤΡΑ 1000
7   BOBOTSIARI ATHINA 1000 1 : 0   BETSOU MARINA 1000
8   BAKOYANNIS THODORIS 1643 0 : 1   ATHANASOPOULOS KYRIAKOS 1190
9   LEFTHERIOTIS EMILIOS 1630 1 : 0   AGGELOPOULOS KONSTANTINOS 1054
10   MALATARAS GERASIMOS 1305 + : -   STAMATOPOULOS IOANNIS 1251
5.3 5 ΣΣΑΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΡΙΟΥ 4 - 6 1 ΑΣΟΝ "ΕΠΑΧΤΟΣ"
1   KOULOUMPIS GERASIMOS 1610 0 : 1   RAMIREZ GARRASTACHO MANUEL 2115
2   KOULOUBIS GRIGORIOS 1596 1 : 0   SOTIROPOULOS THEODOROS 1659
3   GERANIOS PANAGIOTIS 1420 ½ : ½   CHRISTIAS DIMOCHARIS-ANASTASI 1730
4   VAGENAS KONSTANTINOS 1005 0 : 1   GOULAS NIKOLAOS 1400
5   POLIDOROPOULOU EYTYHIA 1493 ½ : ½   EFSTRATIOU ANNA 1645
6   ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΒΙΟΛΕΤΤΑ 1000 0 : 1   PRAPA ANTHIA 1000
7   VAGENA ANNA THALIA 1005 0 : 1   BANIA ELENI 1184
8   KAKOULIDIS VASILIOS 1368 1 : 0   SBOUKIS IOANNIS 1145
9   VAGENAS GEORGIOS-FILIPPOS 1193 0 : 1   KRITSAS VASILEIOS 1412
10   PETRATOS DIMITRIOS 1005 1 : 0   KOTSOPOULOS IOANNIS 1000
FaLang translation system by Faboba